Základní škola Oloví

ZŠ Oloví - image

Projekt rekonstrukce odborných učeben základní školy ve městě Oloví v Krušných horách přináší jednotný designový jazyk, který pracuje především se světlým dřevem a výraznými barevnými plochami. Každá učebna má ale svou barvu podle předmětu, který se v ní vyučuje, a je vybavena přesně na míru specifickým požadavkům výuky.

ZŠ Oloví - image

Pro učebnu jazyků je navržena knihovna/odpočinková zóna a variabilní nábytek, který snadno umožní během výuky střídat pracovní skupiny a jejich velikost.

ZŠ Oloví - image

Učebna IT pracuje s rozsáhlými sestavami pracovních míst, které umožní nerušené soustředění na práci, ale přesto neznemožní interakci s učitelem před multimediálními tabulemi.

ZŠ Oloví - image ZŠ Oloví - image

Pro přírodopis, který stojí především na exponátech a multimédiích, postačila jednodušší učebna, které dominuje zelený prostor s umyvadly a skříněmi.

ZŠ Oloví - image ZŠ Oloví - image

Podkrovní učebna chemie má netypickou hlubokou dispozici, která umožnila instalaci laboratorních stolů podél jedné stěny a atraktivní přednáškové uspořádání lavic kolem katedry, která je rozšířená pro možnost předvádění chemických pokusů.

ZŠ Oloví - image

Projekt vyřešil i dosud nevyužité prostory, které nyní žákům poslouží jako příjemné respirium pro oddech mezi hodinami.

ZŠ Oloví - image